Z racji dużego zainteresowania spotkaniami z dziećmi pragniemy poinformować, że istnieje taka możliwość. Zapraszamy do remizy a mareckie szkoły i przedszkola możemy odwiedzić w ich siedzibach.

Każdorazowo prosimy o zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wiadomość prywatną z naszą stroną na portalu Facebook.

Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość - nie zawsze możemy od razu odpowiedzieć oraz nie każdego dnia mamy skład osobowy pozwalający na taką wizytę.

Nie obiecujemy też wizyt dłuższych niż 2 godziny.

Zaznaczamy również, że w przypadku alarmu lub innych nieplanowanych zdarzeń możemy nagle wizytę odwołać, spóźnić się lub zakończyć ją wcześniej.

Nasza jednostka ma w swoich szeregach też psy ratownicze, które czasami mogą uczestniczyć w takim spotkaniu.
Jeśli nie wyrażacie Państwo na to zgody, to również prosimy o informację.

6 lutego 2024 r. w Radzymińskiej Sali Koncertowej podpisaliśmy umowę na współfinansowanie w kwocie
824 999,99 zł od Województwa Mazowieckiego reprezentującego Fundusze Europejskie.

Sygnatariuszami ze strony Funduszy Europejskich byli

Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Adam Struzik oraz

radna sejmiku p. Anna Brzezińska

w asyście zastępcy dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych p. Moniki Tchórznickiej,

zaś OSP reprezentowali

Prezes dh Marcin Brzeziński

Skarbnik dh Paweł Jakubowski

w asyście dh Eryka Oskólskiego i Burmistrza Miasta Marki p. Jacka Orycha.

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach zostanie doposażona w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka otrzyma również pełne wyposażenie, w skład którego wchodzą m.in. pompy pożarnicze, osprzęt pożarniczy oraz sprzęt ratownictwa medycznego. Planowane jest również przeprowadzenie działań edukacyjnych z zakresu przeciwdziałania zmianom klimatu.

Tytuł projektu: Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Markach.

Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Markach

Całkowita wartość projektu: 1 650 000,29 zł

Dofinansowanie z UE: 824 999,99 zł

Działanie: 2.4 Dostosowanie do zmian klimatu

Realizujemy projekt "Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Markach" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Priorytetu II: " Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza"
Działania 2.4: "Dostosowanie do zmian klimatu" programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027!

w ramach Priorytetu II: " Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza"

6 lutego 2024 r. podpisaliśmy umowę na współfinansowanie w kwocie 824 999,99 zł od Województwa Mazowieckiego reprezentującego Fundusze Europejskie.

Całkowita wartość zadania to 1 650 000,29 zł!

W ramach zadania zostanie zakupiony nowy samochód ratowniczo - gaśniczy wraz z niezbędnym wyposażeniem do prowadzenia działań operacyjnych przez OSP Marki na terenie gminy Miasto Marki, powiatu wołomińskiego, województwa mazowieckiego oraz w uzasadnionych przypadkach, na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

7 września 2023 ruszyło głosowanie na projekty w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Jeden z projektów twardych został zgłoszony przez druhów naszej jednostki i zakłada zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego oraz pojazdu ATV.

Głosować może każdy mieszkaniec Marek (również osoby niepełnoletnie) od 7 do 21 września w następujące sposoby:

- system elektroniczny udostępniony przez Urząd pod adresem http://zdecyduj.marki.pl;

- wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do zapieczętowanej urny. Urny będą dostępne w:
  • kancelarii Urzędu Miasta Marki,
  • Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego,
  • Bibliotece Publicznej Miasta Marki – przy ul. Wczasowej 5 oraz ul. Wspólnej 40-42,

• Centrum Aktywności Mieszkańca CAF 3 ul. Fabryczna 3;

- wysłanie wypełnionej karty do głosowania listownie na adres Urzędu z dopiskiem „Marecki Budżet Obywatelski”, przy czym w tym przypadku decyduje data wpływu przesyłki do kancelarii Urzędu.

Przez te dwa intensywne dla naszej jednostki tygodnie w wybranych miejscach na terenie naszego miasta będzie możliwość spotkania naszych druhów, uzyskania od nich szczegółowych informacji o projekcie oraz kart do głosowania. Dokładne informacje o miejscach w których będzie można nas spotkać będą udostępniane na naszych profilach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Za wszystkie oddane na nasz projekt głosy już teraz serdecznie dziękujemy.

MBO

Statut OSP Marki