Ochotnicza Straż Pożarna w Markach działa na podstawie ustawy z dn. 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. nr 79, poz. 855 z późn. zm.) oraz ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2009 r. nr 178, poz. 1380 z późn. zm.) a także stosownych rozporządzeniach, m.in. o Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym oraz Statutu stowarzyszenia.

OSP w Markach podległe jest Burmistrzowi Miasta Marki, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie oraz władzom Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

OSP kontynuuje tradycje pożarnicze w Markach, których początek datuje się od utworzenia Straży Pożarnej w Fabryce Briggsów w roku 1884 oraz tradycje Ochotniczej Straży Ogniowej utworzonej w 1921 roku, oraz jej następczyni (po II wojnie światowej) – mareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na czele władz OSP w Markach stoi Zarząd, w składzie którego są Prezes, Wiceprezes-Naczelnik, Skarbnik, Sekretarz i Gospodarz.

Władzą kontrolną Stowarzyszenia jest Komisja Rewizyjna.

Spośród swoich członków Stowarzyszenie tworzy grupy, sekcje i zespoły.

Najważniejsze grupy OSP Marki to Jednostka Operacyjno-Techniczna, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Aby wstąpić w nasze szeregi należy zgłosić się do Sekretarza Zarządu oraz przejść min. 6-miesięczny okres kandydacki.

SunChemical Polska         Inter Europol

Fundacja ANIKAR - wspieraj nas na FaniMani.pl    Naprawa komputerów, tworzenie stron, grafika reklamowa - Kobyłka

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach

Znajdziesz nas na: