7 września 2023 ruszyło głosowanie na projekty w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Jeden z projektów twardych został zgłoszony przez druhów naszej jednostki i zakłada zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego oraz pojazdu ATV.

Głosować może każdy mieszkaniec Marek (również osoby niepełnoletnie) od 7 do 21 września w następujące sposoby:

- system elektroniczny udostępniony przez Urząd pod adresem http://zdecyduj.marki.pl;

- wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do zapieczętowanej urny. Urny będą dostępne w:
  • kancelarii Urzędu Miasta Marki,
  • Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego,
  • Bibliotece Publicznej Miasta Marki – przy ul. Wczasowej 5 oraz ul. Wspólnej 40-42,

• Centrum Aktywności Mieszkańca CAF 3 ul. Fabryczna 3;

- wysłanie wypełnionej karty do głosowania listownie na adres Urzędu z dopiskiem „Marecki Budżet Obywatelski”, przy czym w tym przypadku decyduje data wpływu przesyłki do kancelarii Urzędu.

Przez te dwa intensywne dla naszej jednostki tygodnie w wybranych miejscach na terenie naszego miasta będzie możliwość spotkania naszych druhów, uzyskania od nich szczegółowych informacji o projekcie oraz kart do głosowania. Dokładne informacje o miejscach w których będzie można nas spotkać będą udostępniane na naszych profilach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Za wszystkie oddane na nasz projekt głosy już teraz serdecznie dziękujemy.

MBO

Statut OSP Marki

Teren naprzeciwko remizy wraz z infrastrukturą jest ogólnodostępny, nie ma potrzeby informowania nas o chęci skorzystania z boiska lub miejsca na ognisko, jednakże zastrzegamy prawo pierwszeństwa rezerwacji dla zorganizowanych grup ze szkół i przedszkoli.

Ewentualne rezerwacje prosimy zgłaszać droga mailową na adres rezerwacje[at]ospmarki.pl

Istnieje możliwość wypożyczenia:

• siatki i piłki do siatkówki,
  • kijków do smażenia kiełbasy,
  • dodatkowych ławek.

W tym przypadku liczymy na Państwa wsparcie w postaci darowizny na nasz dalszy rozwój. Wszelkich dodatkowych informacji chętnie udzielimy w wiadomości prywatnej.

Rzeczy wypożyczone zbieramy najpóźniej o 21:00.

Nie gwarantujemy zapasu drewna.

Pozostałe elementy związane z ogniskiem we własnym zakresie.

Wdzięcznych mieszkańców zachęcamy do wsparcia:
nr konta 60 2030 0045 1110 0000 0263 5970
Z dopiskiem "na cele statutowe".

Aktualnie zarezerwowane terminy:

17.05. - cały dzień, OSP

8.03. - 17 - 21
13.06. - cały dzień

12-15.07. - brak stolików i ławeczek
20.07. - cały dzień, turniej siatkówki
27.07. - cały dzień, Memoriał Bercika

30 stycznia w naszej remizie odbyła się uroczysta zbiórka pododdziałów wraz z elementem przekazania nowych pojazdów ratowniczych. Druh prezes podsumował nasze ostatnie działania związane z pozyskaniem sprzętów a następnie druh naczelnik otrzymał od przedstawicieli władz samorządowych oraz Państwowej Straży Pożarnej kluczyki i dokumenty do drabiny mechanicznej oraz lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli z bliska zobaczyć prezentowany sprzęt i zapoznać się z naszymi działaniami.

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować:

- panu marszałkowi Adamowi Struzikowi, zarządowi, radnym i pracownikom Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego,

- Komendantowi Głównemu Państwowa Straż Pożarna wraz ze wszystkimi podległymi pracownikami, przedstawicielom Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Komendantom Powiatowym PSP w Wołominie - st. bryg. Bogusławowi Majchrzakowi, st. bryg. Wiesławowi Drosio, komendantowi w stanie spoczynku bryg. Andrzejowi Wysockiemu, Naczelnikowi Wydziału Operacyjnego bryg. Marcinowi Żwirkowskiemu, sekcji kwatermistrzowsko-technicznej mł. asp. Piotrowi Łukasiukowi, st. ogn. Grażynie Dąbkowskiej i wszystkim pracownikom Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, którzy byli zaangażowani w proces opiniowania, finansowania i wprowadzenia w podział bojowy naszych pojazdów.

- braci strażackiej, szczególnie sąsiednim jednostkom z Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonce (OSP Zielonka), OSP Kobyłka, Ochotnicza Straż Pożarna Ząbki i Ochotnicza Straż Pożarna w Radzyminie za wsparcie i konsultacje odnośnie źródeł, dokumentacji oraz wszelkich podpowiedzi,

- Nadleśnictwo Drewnica, z którym stoimy ramię w ramię w czasie pożarów terenów leśnych, i które dostrzega potrzebę rozwoju jednostek OSP,

- przedsiębiorcom działającym na terenie Marek, którzy odpowiedzieli na nasze prośby o wsparcie,

- Skłodowscy.pl za pomoc przy operacjach związanych z pozyskaniem pojazdu z zagranicy,

- Warszawska Grupa Luka&Maro za nagranie materiału, udostępnienie i relację z naszej zbiórki,

- mieszkańcom Miasto Marki za każde dobre słowo i wszelkie sposoby wsparcia.

- wszystkim portalom, serwisom, fanpage'om i osobom prywatnym, które zaangażowały się i udostępniły naszą zbiórkę,

- Władzy Samorządowej i pracownikom Urząd Miasta Marki. Bez waszej pomocy byłoby ciężko zrealizować te przedsięwzięcia. Dziękujemy panu Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki, panom wiceburmistrzom Dariuszowi Pietrusze i Pawłowi Pniewskiemu. Dziękujemy Radnym Miasta Marki, którzy wyrażają poparcie dla rozwoju tej jednostki. Dziękujemy pani Skarbnik Beacie Orczyk, pani Agnieszce Moczulskiej, panu Mirosławowi Grykałowskiemu i panu Pawłowi Łuczakowi, którzy czuwali i czuwają nad wszelkimi aspektami pozyskiwanego sprzętu,

- wszystkim druhnom i druhom OSP Marki za wykonaną pracę w pozyskiwaniu, przygotowaniu i konserwacji tych pojazdów.