Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Rok 2017 to najwięcej wyjazdów alarmowych spośród jednostek OSP powiatu wołomińskiego. Na tak dużą ilość zdarzeń złożyły się 73 pożary, 146 miejscowe zagrożenia i 19 alarmów fałszywych.

Choć Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działała już wcześniej a Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza powstała formalnie w 2018r., to w 2017 rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do sformalizowania ich działalności. Powstały plany, zarysy i koncepcje funkcjonowania oraz pierwsze nabory. 

  

 III Mistrzostwa Strażaków w bieganiu po schodach - wystawiamy dwie drużyny i wciągamy sąsiadów z OSP Kobyłka.

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją

 

Niestety ten rok niósł ze sobą tez smutne informacje. 25 maja w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych polegli dwaj funkcjonariusze JRG 1 w Białymstoku. Wraz z innymi jednostkami uczciliśmy ich pamięć minutą ciszy. Zobacz jak powiat wołomiński złożył hołd zmarłym strażakom.

 

 

13 listopada w wieku 59 lat odszedł z naszego grona na wieczną służbę wieloletni strażak, plut. poż., dh Krzysztof Gendek.

Obraz może zawierać: 1 osoba, kapelusz

Dh Krzysztof pracował jako d-ca sekcji w ZZSP PKP W-wa oraz w jednostkach ZSP w oddziałach w Wołominie i na Warszawskim Targówku.

Po przejściu na emeryturę szybko nawiązał kontakt z raczkującym stowarzyszeniem OSP w Markach dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wraz z synem założył Lokalne Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej. Często spotykany w czasie wydarzeń historycznych i festynów z eksponatami.

Kontakt

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach
ul. Duża 1b
05-270 Marki

e-mail: straz@ospmarki.pl

 Znajdziesz nas na:

facebook-icon-preview-1-400×400 – stratpoints

 

 

Facebook

 

Mapa

Wszelkie prawa zastrzeżone dla OSP Marki
Projekt i wykonanie Pedros.com.pl