Z życia OSP

30 stycznia w naszej remizie odbyła się uroczysta zbiórka pododdziałów wraz z elementem przekazania nowych pojazdów ratowniczych. Druh prezes podsumował nasze ostatnie działania związane z pozyskaniem sprzętów a następnie druh naczelnik otrzymał od przedstawicieli władz samorządowych oraz Państwowej Straży Pożarnej kluczyki i dokumenty do drabiny mechanicznej oraz lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli z bliska zobaczyć prezentowany sprzęt i zapoznać się z naszymi działaniami.
 
 
Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować:
 
- panu marszałkowi Adamowi Struzikowi, zarządowi, radnym i pracownikom Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego,
 
- Komendantowi Głównemu Państwowa Straż Pożarna wraz ze wszystkimi podległymi pracownikami, przedstawicielom Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Komendantom Powiatowym PSP w Wołominie - st. bryg. Bogusławowi Majchrzakowi, st. bryg. Wiesławowi Drosio, komendantowi w stanie spoczynku bryg. Andrzejowi Wysockiemu, Naczelnikowi Wydziału Operacyjnego bryg. Marcinowi Żwirkowskiemu, sekcji kwatermistrzowsko-technicznej mł. asp. Piotrowi Łukasiukowi, st. ogn. Grażynie Dąbkowskiej i wszystkim pracownikom Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, którzy byli zaangażowani w proces opiniowania, finansowania i wprowadzenia w podział bojowy naszych pojazdów.
 
- braci strażackiej, szczególnie sąsiednim jednostkom z Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonce (OSP Zielonka), OSP Kobyłka, Ochotnicza Straż Pożarna Ząbki i Ochotnicza Straż Pożarna w Radzyminie za wsparcie i konsultacje odnośnie źródeł, dokumentacji oraz wszelkich podpowiedzi,
 
- Nadleśnictwo Drewnica, z którym stoimy ramię w ramię w czasie pożarów terenów leśnych, i które dostrzega potrzebę rozwoju jednostek OSP,
 
- przedsiębiorcom działającym na terenie Marek, którzy odpowiedzieli na nasze prośby o wsparcie,
 
- Skłodowscy.pl za pomoc przy operacjach związanych z pozyskaniem pojazdu z zagranicy,
 
- Warszawska Grupa Luka&Maro za nagranie materiału, udostępnienie i relację z naszej zbiórki,
 
- mieszkańcom Miasto Marki za każde dobre słowo i wszelkie sposoby wsparcia.
 
- wszystkim portalom, serwisom, fanpage'om i osobom prywatnym, które zaangażowały się i udostępniły naszą zbiórkę,
 
- Władzy Samorządowej i pracownikom Urząd Miasta Marki. Bez waszej pomocy byłoby ciężko zrealizować te przedsięwzięcia. Dziękujemy panu Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki, panom wiceburmistrzom Dariuszowi Pietrusze i Pawłowi Pniewskiemu. Dziękujemy Radnym Miasta Marki, którzy wyrażają poparcie dla rozwoju tej jednostki. Dziękujemy pani Skarbnik Beacie Orczyk, pani Agnieszce Moczulskiej, panu Mirosławowi Grykałowskiemu i panu Pawłowi Łuczakowi, którzy czuwali i czuwają nad wszelkimi aspektami pozyskiwanego sprzętu,
 
- wszystkim druhnom i druhom OSP Marki za wykonaną pracę w pozyskiwaniu, przygotowaniu i konserwacji tych pojazdów.
 
 

OSP MARKI

KRS 0000456448
REGON 146604510
NIP 125-162-06-05

Bank PNB Paribas
Nr konta 60 2030 0045 1110 0000 0263 5970

KONTAKT

05-270 Marki
ul. Duża 1b 

straz@ospmarki.pl

FORMACJE

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach

  • Jednostka Operacyjno Techniczna
  • Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza
  • Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza